Przed nami kolejna odsłona i kolejne 20 pozycji na CELEBRACJĘ! Następna jakże inspirująca kobieta opowiada o jej sposobach na celebrowanie i dbanie o przyjemność w życiu. Oto Elżbieta Świątek z portalu naturalnabogini.pl oraz Plannadobrostan.pl, gdzie dzieli się swoimi odkryciami w poznawaniu rytmu życia. Dla mnie osobiście piękne i odżywiające punkty, bardzo wielka inspiracja!

 1. Słuchanie muzyki, różnej w zależności od nastroju – wszystkie gatunki świata. Kiedyś miałam dużo płyt, a teraz odkrywam serwis Spotify – cóż to jest za skarbnica pięknej muzyki!
 2. Medytacja – odkąd zagłębiam się w tą praktykę coraz bardziej tęsknię i doczekać się nie mogę tego momentu wieczornego resetu i szczotkowania umysłu. Tego wracania do oddechu i osadzania się w tu i teraz. Kiedyś wydawało mi się, że to banał, teraz rozumiem jak piękne i soczyste może być świadome odczuwanie rzeczywistości, kiedy po prostu jesteś, a Twój umysł nie skacze jak małpa po drzewie od jednej myśli do drugiej.  
 3. Olejki eteryczne – moja wielka fascynacja i brakujący element wellnessowej układanki. Jestem i chyba nigdy nie przestanę być oszołomiona ich działaniem na ciało, umysł i duszę. I tym jak realnie wpływają na dobrostan emocjonalny i fizyczny. Cieszę się, że mogę się dzielić moją wiedzą z innymi osobami, które pod moją opieką odkrywają  świat aromaterapii (zapraszam, jeśli Ciebie też to woła: www.plannadobrostan.pl)I tu znów musi się wtrącić Adrianna: taaaak! zawołało i właśnie dołączam do rodziny olejkowych zapaleńców. 
 4. Jeżdżenie na rowerze – ile razy wsiadam na rower zawsze ogarnia mnie zachwyt nad genialnością tego wynalazku. Kocham rower i przymierzam się do zakupu kolarki, to dopiero będzie przygoda!
 5. Ruch, choć 20 minut dziennie, rozciąganie lub rower – ruch mnie karmi. 
 6. Balsamowanie ciała – olejkiem jojoba lub migdałowym z dodatkiem olejku eterycznego z lawendy i ylang ylang. Coś wspaniałego. Czy ja już wspominałam, że kocham olejki eteryczne? 
 7. Czytanie książek, poezji. Kocham książki, czytanie to dla mnie prawdziwa przyjemność. 
 8. Chwila z dziennikiem wellness pn. Plan na dobrostan. Opracowałam ten dziennik dla kobiet, aby pomagał znaleźć chwilę w codzienności na dbanie o siebie. Skłaniał do refleksji i robienia przestrzeni na bycie dla siebie dobrą. O jego idei możesz poczytać tutaj: https://plannadobrostan.pl/planer/ 
 9. Spotkanie z przyjaciółkami – zawsze i o każdej porze, cudowne doładowanie akumulatorów. 
 10. Wygłupy z moja córeczką – od ponad 8 lat zachłystuję się tą miłością, a Lidzia uczy mnie szukać tego beztroskiego dziecka w sobie. 
 11. Głaskanie kotów. Kocioterapia i kojące mruczenie – jakaż to jest przyjemność. 
 12. Wyciąganie twarzy do słońca jak słonecznik i chłonięcie tego przyjemnego, otulającego ciepła, które maluje piegi na nosie. 
 13. Chodzenie boso po rosie – nie ma chyba większej rozkoszy na letnie poranki. 
 14. Spanie w namiocie i słuchanie koncertu jaskółek o 5 nad ranem. Bezcenne. Przypis Adrianny: ja też to odkryłam ostatnio! Moje kolejne lato też będzie spędzone w namiocie 🙂
 15. Siedzenie przy ognisku z przyjaciółmi, ogrzewanie się ciepłem ognia i przyjaźni. 
 16. Chodzenie po lesie – to jak oczyszczanie płuc i głowy, nasiąkanie spokojem. 
 17. Picie herbaty malinowej – maliny to jest dla mnie 8 cud świata i nie wiem czy jest doskonalszy owoc na świecie. 
 18.  Lody karmelowe. To chyba nie wymaga ani odrobiny komentarza:) 
 19. Błąkanie się z plecakiem po górach, kiedy masz tylko ciepłe ciuchy, wodę, jedzenie i w zasadzie… okazuje się, że to kompletnie wystarcza, aby być szczęśliwym człowiekiem. Pamiętam moje długie wyprawy po górach w Tadżykistanie czy Himalajach. Czułam się wtedy wolna i szczęśliwa jak nigdy.
 20. Granie na instrumencie – kiedy zrozumiesz język muzyki i to jak przepływa ona przez Twoje ciało, a w zasadzie wypływa z Ciebie Twoją ekspresja – to jest jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie. Wiele lat nauki na fortepianie nie nauczyły mnie tyle o pięknie muzyki i ekspresji co Stephen Ridlay w 30 minut, polecam jeśli grasz: https://www.ridleyacademy.com/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *